top of page

ZUZANA PALOVIC/MEDIA

Media

ta3

Z. Palovič o brexite a návrate mladých ľudí na Slovensko

Británia sa pripravuje na odchod z Európskeho spoločenstva. Brexit sa dotkne aj Slovákov, ktorí žijú v ostrovnom kráľovstve. Ich prípadný návrat domov ale môže byť pre našu krajinu prínosom. Myslí si to Zuzana Palovič, ktorá sa venuje fenoménu migrácie a ktorá sama v minulosti v Británii študovala.

Svet: Tu A Teraz

Musíme si začať vážiť samých seba ako spoločnosť a národ

Hosťom Pavla Demeša v relácii SVET Tu a teraz je Zuzana Palovic, zakladateľka mimovládnej organizácie Global Slovakia a autorka publikácií o Slovensku.

zuza3.jpg

magazin praca pre teba

television INTERVIEW

Zuzana Palovic took part in a Slovak Television debate "Práca pre teba - magazín" on East-West labor migration in an enlarged Europe, televised on April 10, 2012.

print

Forbes International

Slovak President Kiska 'Champions Innovation' In U.S. For Next 100 Years

Slovak President Andrej Kiska with Dr Zuzana Palovic at Benedictine University in Chicago, U.S., following her book presentation of ‘The Great Return’, during a visit of a Slovak delegation in September 2018 to the city on the eve of the 100th anniversary of Czechoslovakia's founding. 

Forbes Slovakia

Zuzana Palovič ako štvorročná emigrovala s rodičmi do Kanady, odkiaľ sa jej rodina už nevrátila. A aj napriek tomu, že v nej nebudovali výrazný vzťah k Slovensku, svoju profesionálnu dráhu zasvätila práve našej krajine. Vydala dve knihy o našej histórii a jednu o úspešných Slovákoch, ktorí odišli do zahraničia, aby sa sem nakoniec vrátili.

Consumer watch foundation

front en.jpg

There were many times in the life of philanthropist Dr Jan Telensky that he thought he might never be able to return home. He was a victim of history, a youth driven from his family and his dreams by the  invading forces he stood up against. At barely 18 he had to flee across Europe as Soviet Union-led Warsaw Pact troops invaded Czechoslovakia  because Russia  saw his ‘hometown’ Prague as a hotbed of Western dissidence.

The Slovak Spectator

DSC_1501flippedZUZANACROPPEDLIGHT.jpg

Stories of migrants who returned home are all connected through shared experience and their desire to share the knowledge they have gained abroad with the country that gave them life.

DENNIK N

Dcéra slovenských emigrantov:

Ľuďom sa v zahraničí zmení myslenie

Jej rodičia odišli zo Slovenska tesne pred revolúciou, ona tu však stále cíti korene a skúma podobné príbehy Slovákov, ako je ten jej. Zuzana Palovic sa stala sa odborníčkou na migráciu a emigrácia je hlavným predmetom jej štúdia na britskej univerzite

audio

Radio Slovakia International

Stories of those, who return

Be it for work, better life opportunities or family connections, there have been numerous waves of Slovaks leaving their country looking for life somewhere else. Even today, the number of people in the age group 18-28 leaving Slovakia is still higher than the number of those who arrive. However, the trend is improving, with examples of skilled and experienced Slovaks returning to their homeland. Zuzana Palovic tracked some of their stories.

Unknown Track - Unknown Artist
00:00 / 00:00

radio devin

Veľký návrat Zuzany Palovic

V roku 2004 Európska únia otvorila hranice krajinám spoza bývalej Železnej opony. Od toho momentu viac ako sto miliónov občanov získalo bezvízový prístup na západ. To, čo znamenalo nepredstaviteľný sen iba pre jednu generáciu dozadu, sa stalo našou každodennou realitou. Zuzana Palovic je rodená Bratislavčanka, ktorá vyrastala v Kanade.

Unknown Track - Unknown Artist
00:00 / 00:00

Radio Slovakia International (SEPT)

Radio Tatras International talks to Global Slovakia

New author Zuzana Palovic talks (at 31:44min) about her second book 'The Great Return' which explores the experiences of international Slovaks that left, learned and returned. From time-travellers to culture shifters, these young Slovaks prove that return is not just a possibility, but an opportunity!

Radio Slovakia International (JUNE)

Global Slovakia meets the world with 7 million listeners

bottom of page